faydalı model tescili

Buluş sahiplerine, dünya genelinde sanayiye uygulanabilen (ancak tekniğin bilinen durumunu aşma şartının aranmadığı) ürünlerin, 10 yıl süre ile bu buluş konusu ürünü üretme ve pazarlama hakkının elde edilmesine faydalı model tescili denir.

FAYDALI MODEL KORUMASININ YARARLARI

Zaman kazancı ve maliyetlerin mininmum düzeye indirilmesi için faydalı model son derece önemlidir. Günümüzde büyük ve başarılı firmaların ortaya çıkardığı ürün veya hizmetler, küçük şirketler tarafından kolaylıkla taklit edilebilmektedir. Bu tarz taklitçiliklerin önüne geçmek ve her zaman orjinalliğin korunabilmesi adına faydalı model belgesi almak gerekmektedir.

Öte yandan faydalı olarak gördüğünüz modelli koruyarak, ileri ki zamanlarda bu belge sayesinde oturduğunuz yerden para kazanmak da mümkün. Faydalı model bilincinin ülkemizde giderek artmasıyla beraber, üreticiler tarafından faydalı model belgesi almak isteyenlerin sayısı da giderek artmaktadır.

İletişim sayfamız aracılığıyla bizimle iletişime geçerek, Toros Patent ayrıcalığıyla hemen faydalı model belgesi alma işlemlerinizi başlatabiliriz.